logo_czolowka3

NEWSY

Czytaj

SZWEDZKA ELITSERIEN: INDIANERNA KUMLA VS MASARNA AVESTA 50:40

Masarna Avesta przegrała wtorkowy mecz na wyjeździe z Indianerną Kumla z wynikiem 40:50. Przemo wziął udział w czterech wyścigach i zdobył dla Masarny 3 oczka. W tym spotkaniu każdy z zawodników Masarny zanotował gorszy wynik, niż się spodziewano.

Była to 8. runda rozgrywek w Elitserien i dopiero druga porażka drużyny Przema. W poprzednim meczu Masarna pokonała Indianernę 62:28! Tak imponujący wynik musi mieć swoje przełożenie w świetnej formie zawodników, dlatego wszystko wskazuje na to, że dzisiejsza porażka jest tylko jednorazowym niepowodzeniem. Po tym spotkaniu Masarna zajmuje 2. miejsce w tabeli. 

SZWEDZKA ELITSERIEN: PIRATERNA MOTALA VS LEJONEN GISLAVED 44:46

Piter zanotował świetny występ w szwedzkiej Elitserien! W 8. rudzie rozgrywek Lejonen Gislaved pokonał na wyjeździe Piraternę Motala 46:44, a Piotr zdobył dla swojej drużyny 12+1 pkt! Piter i Holder byli najlepiej punktującymi zawodnikami tego meczu!

Piter wziął udział w 5 startach. W trzech z nich był najszybszy. Co jednak najważniejsze, Piotrek był najlepszy w ostatnim, decydującym wyścigu! Brawo! 

Była to piąta wygrana Lejonen Gislaved. Lwy pewnie utrzymują 3. pozycję w tabeli. 

PGE EKSTRALIGA: UNIA LESZNO POKONUJE FALUBAZ ZIELONĄ GÓRĘ 48:42!

W tym ważnym wyjazdowym spotkaniu Unia Leszno zwyciężyła z Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 48:42! Fogo Unia Leszno zdobyła jeszcze dodatkowy bonus! Piter dołożył do zwycięskiej puli 8 punktów!

Pomimo tego, że pierwsza część spotkania układała się po myśli Falubazu, zawodnicy z Zielonej Góry cały czas czuli oddech Gości za plecami. Wyrównana walka trwała do momentu, gdy drużyna z Leszna dopasowała się do toru. Wówczas już nic nie stanęło jej na drodze do zwycięstwa, nawet deszcz, który zaczął padać w trzeciej serii! W 11. biegu prowadzili już sześcioma punktami i z taką przewagą wygrali cały mecz.

Read more

PGE EKSTRALIGA: ROW RYBIK VS STAL GORZÓW 50:40

W niedzielnym meczu z drużyną z Rybnika, zawodnicy Cash Broker Stali Gorzów ulegli gospodarzom 40:50. Utrudnione warunki na torze nie pomogły zawodnikom z Gorzowa. Pomimo dobrych startów, częsta strata pozycji podczas spotkania przyczyniła się do przegranej Stali.

Gorzowianie wiedzą, co poszło nie tak i wyciągną wnioski z tej lekcji! Błyskawiczna analiza błędów popełnionych podczas tego spotkania zmobilizowała Stal Gorzów do bardzo aktywnych treningów w najbliższym tygodniu. Przemo poprowadzi tę drużynę do zwycięstwa!

 

Read more

FIM SPEEDWAY GRAND PRIX: DWÓCH POLAKÓW NA PODIUM

FIM Speedway Grand Prix w Danii zakończyło się zwycięstwem Macieja Janowskiego. Drugą pozycję na podium wywalczył Emil Sajfutdinow, trzecią Patryk Dudek. Piter tym razem poza podium.

Piterowi uciekł awans do półfinału w 20. biegu. Pewnie prowadząc, na wejściu w przedostatni łuk Piotrek nie opanował motocykla i uderzył w dmuchaną bandę. Tym samym stracił pewne 3 oczka. 

Kolejny turniej w Cardiff 22 lipca.

 

Read more

PGE EKSTRALIGA: WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA VS STAL GORZÓW 46:44

Zwycięską passę Cash Broker Stali Gorzów przerwał w 8 meczu Włókniarz Częstochowa. Stal uległa w tym spotkaniu 44:46. Tylko, czy aż dwa punkty?

Sporym utrudnieniem podczas tego spotkania był tor, na którym walczyli zawodnicy Gorzowa i Częstochowy. Podczas pierwszych trzech serii nawierzchnia rozsypywała się, co prowadziło do niebezpiecznych sytuacji. Dopiero po intensywnych pracach naprawczych, nawierzchnia została poprawiona. Spora część wyścigów była jednak loterią ze względu na warunki torowe.

Zawodnicy Stali dobrze startowali, ale zabrakło nieco szybkości. Przemo zdobył w tym meczu 4 pkt. Poza niedogodnościami związanymi z nawierzchnią, drużyna z Gorzowa miała problemy z wjechaniem na właściwe tory. Porażka potrafi budować, dlatego Cash Broker szybko wyciąga wnioski w tego spotkania przed kolejnym niedzielnym meczem!

 

Read more

PGE EKSTRALIGA: ROW RYBNIK VS UNIA LESZNO 44:46

Zaległe 7. spotkanie PGE Ekstraligi trwało ponad 2 godziny i przysporzyło wszystkim wiele emocji! Przygotowana bardzo twarda nawierzchnia, która bardzo się kurzyła, wymagała kilkakrotnej kosmetyki od początku wyścigów (już po pierwszym i drugim wyścigu). Początkowo na torze lepiej spisywali się Gospodarze. Fogo Unia Leszno zaczęła odrabiać straty od 5. biegu, a kapitalna sportowa walka Pitera i Grzegorza Zengoty w 9. doprowadziły do remisu. Mecz, przerywany z powodu nierównych startów, czterech upadków i wykluczeń, zdominowali jednak Goście. 14. bieg wygrany w stosunku 5:1 oraz remis w ostatniej odsłonie dały Unii Leszno zwycięstwo z wynikiem 46:44. Piter w tym spotkaniu zdobył dla Unii 7 pkt.

Kolejne spotkanie PGE Ekstraligi 25 czerwca. Unia zmierzy się z Fabulazem Zielona Góra.

 

 

Read more

ELITSERIEN: MASARNA AVESTA VS INDIANERNA KUMLA 62:28

W rozegranym we wtorek spotkaniu Masarna rozgromiła Indianernę 62:28. Przemek Pawlicki zdobył dla drużyny komplet punktów! Razem z Taiem Woffindenem byli niepokonani!

Przez opady deszczu mecz rozpoczęto z półtoragodzinnym opóźnieniem. W utrudnionych warunkach zdecydowanie lepiej poradzili sobie gospodarze. W drużynie przeciwnika tylko jeden zawodnik – Kenneth Bjerre – wygrał indywidualnie jeden bieg.  Przemo zdobył w tym meczu 14 punktów plus bonus. Duże brawa!

Read more

ELITSERIEN: LEJONEN GISLAVED VS PIRATERNA MOTALA 42:48

Pomimo niekorzystnego wyniku dla Lejonen Gislaved, Piter zaprezentował w tym spotkaniu kapitalną formę! Zdobył dla swojego zespołu aż 16 punktów na 42 całej drużyny! Rewelacyjna postawa Piotrka nie wystarczyła jednak, by pokonać rywali, ponieważ w walce z nimi Piter był nieco osamotniony.

Piter nie tylko bardzo dobrze startował w tym spotkaniu, ale przed wszystkim dysponował szybkim motocyklem na dystansie. Na prowadzenie wyjeżdżał z reguły na wyjściu z pierwszego wirażu. A kiedy już prowadził, stawał się nieuchwytny dla pozostałych zawodników. Budowanie silnej przewagi nad rywalami zaprocentowało imponującym wynikiem 16 punktów! Brawo!

Była to 7. kolejka Elitserien. Po tym meczu Lejonen Gislaved zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Read more

AWANS PRZEMKA DO FINAŁU INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI!

Przemo wygrał wyścig w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski, rozegranym w Świętochłowicach. Zdobywając 13 punktów, pewnie awansował do dalszych rozgrywek. Tuż za nim znaleźli się: Janusz Kołodziej, Daniel Jeleniewski, Krystian Pieszczek i Mateusz Szczepaniak.

Nie tylko świetna forma, ale przede wszystkim wytrwałość zadecydowała o pierwszej pozycji Przema. Tor w Świętochłowicach, na którym rozegrano ostatnie zawody tuż przed całkowitą modernizacją obiektu, sprawiał zawodnikom sporo problemów i utrudniał popisową jazdę. Kilku z nich zrezygnowało z jazdy, z powodu niebezpiecznych dziur w nawierzchni. Także zawodnicy rezerwowi z dystansem podchodzili do biegów. Determinacja, umiejętności i konsekwentne dążenie do celu Przema zadecydowały o ostatecznym sukcesie i awans do IMP z pierwszej pozycji! Brawo! 

 

Read more